O salt
Dowiedz się więcej na nasz temat

Salt Aviation to niewielki zespół z nieproporcjonalnie dużą ilością ciekawych pomysłów. Poza organizacją lotów widokowych od kilku lat zajmujemy się szkoleniami lotniczymi oraz przewozem lotniczym na zasadzie „air taxi“. Jako firma już zdobyliśmy solidne doświadczenie; ale cały czas pracujemy nad umacnianiem pozycji.

Wyróżnia nas to, że posiadamy i użytkujemy własne statki powietrzne – śmigłowce, samoloty i wiatrakowiec. Dbamy o nie, serwisując we własnej stacji obsługowej.

Takie rozwiązanie to z jednej strony gwarancja stanu technicznego floty; z drugiej gwarancja bezpieczeństwa pasażerów. Mamy zasadę, że nie spuszczamy oka z naszych maszyn.

Na co dzień działamy na dwóch lotniskach: Warszawa Babice i Warszawa Modlin, ale równie chętnie podejmujemy się organizacji spontanicznych akcji w terenie.

Kontakt z nami wyjaśni wszelkie wątpliwości:
tel. 518 111 101
oraz www.salt.aero i www.saltaviation.com.

Poznaj naszych pilotów

Marcin Szamborski

Pasjonat lotnictwa, współwłaściciel Salt Aviation. Zanim zabrał się za latanie śmigłowcami, wykonał ponad 1200 skoków ze spadochronem. Doświadczenie pilotażowe uzupełnia regularnie uczestnicząc w kursach i szkoleniach śmigłowcowych w różnych częściach świata. To, co nowe i wartościowe sukcesywnie wprowadza w Salt Aviation.

Halina Kubacki

Pilot śmigłowcowy oraz instruktorka szkolenia w Ośrodku Szkolenia Lotniczego Salt Aviation; obecnie jest jedyną kobietą szkolącą na naszych śmigłowcach przyszłych pilotów.

Maciej Grzeszczuk

Maciek jest instruktorem i pilotem samolotowym. Zajmuje się też nadzorem nad obszarem szkoleń załóg lotniczych jako Zastępca Kierownika Szkolenia operacji specjalistycznych. Jako instruktor prowadzi szkolenia praktyczne do licencji PPL i CPL; jest też doskonałym instruktorem wiedzy teoretycznej. W czasie wolnym żegluje, głównie po słonych akwenach.

WIESŁAW JARZYNA

Wiesław jako pierwszy w Polsce zdobył uprawnienia do pilotowania wiatrakowców. Znany popularyzator wiatrakowców, uznany pilot i instruktor wiatrakowcowy oraz oblatywacz 1 klasy. Fabryczny wiatrakowcowy Test Pilot i ekspert PKBWL. Wiesław jest laureatem Lotniczego Orła 2011. Jego hobby to modelarstwo lotnicze.

SEBASTIAN KOMOSA

Sebastian jest instruktorem szkolenia i pilotem śmigłowcowym oraz Zastępcą Kierownika Szkolenia ATO Salt Aviation i Zastępcą Kierownika Operacji Lotniczych. Z firmą związany od 2009 roku, wcześniej pracował jako specjalista Zarządzania Ciągłą Zdatnością do Lotu, jak również wykonywał zadania na śmigłowcu Bell 206 w lotnictwie Policji. Od 2013 roku bierze udział w zawodach śmigłowcowych jako sędzia.